eng | укр

MADE IN SLAVUTYCH – ЧЕСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ В УКРАЇНСЬКОМУ СТИЛІ

Чеське весілля в українському стилі – це завершальна частина трирічного проекту MADE IN SLAVUTYCH, який мисткиня Катержіна Шеда реалізує в Україні з 2015 року. Сорок чотири мешканці міста Славутич поїдуть до Чеської республіки, в якій проведуть цілий тиждень. З 23 по 29 жовтня 2017 року вони відвідають Брно, Прагу та Їглаву, мешкатимуть у чеських та українських родинах. Мешканці Славутича стануть також гостями на весіллі чеської пари, яка прийме запрошення Катержіни Шедої і одружиться 25 жовтня у Брно.
Головна тема проекту MADE IN SLAVUTYCH – подолання кордонів і вирішення проблем, які з цим пов’язані. Тому авторка змусила мешканців міста, яке виникло після евакуації людей, що постраждали при аварії атомного реактору в Чорнобилі, щоб вони 3 червня 2017 року послали найбільшу групову заявку на візу до Чеської республіки, і таким чином потрапили до Книги рекордів Гіннеса. Під час святкування дня міста із кожної сотні учасників було обрано одну людину, яка разом із партнером отримала офіційне запрошення на культурну акцію в Чеській республіці. Сорок чотири мешканці Славутича приїдуть до Брна 23 жовтня 2017 року, потім 27 жовтня відвідають МФДФ у Їглаві, а останні два дні проведуть у Празі.

Мета цієї акції однак не в презентації якогось чеського міста чи історичних пам’яток. Ключова думка – створення акції, від якої у мешканців України залишився б справді нетрадиційний спогад. Щоб вони відправилися в подорож, після якої матимуть відчуття, що Україна справді стала частиною однієї «родини», подорож, після якої у них виникло б переконання, що навколишні країни цікавляться їхнім життям і культурою і не сприймають їх лише як дешеву робочу силу. Тому авторка проекту обрала формат ВЕСІЛЛЯ, бо це подія, яка об’єднує людей на все життя і є символом нового спільного шляху.

Катержіна Шеда за допомогою публічного запрошення намагається знайти чеську пару, яка хоче одружитися незвично і хоче зробити це 25 жовтня 2017 року у Брно. Вона пропонує молодятам унікальну можливість прожити чеське весілля в українському стилі: весільне запрошення двома мовами, 44 гості прямо з України, перекладач, весільні подарунки, українська кухня, весільний торт, традиційний одяг, оформлення святкового транспорту (український автобус), фотограф і весільний фотоальбом та репортаж на місцевому українському телебаченні. Як головний бонус – ВЕСІЛЬНА ПОДОРОЖ НЕ ЛИШЕ ДО ЇГЛАВИ.

Запрошення для пари, що хоче мати нетрадиційне весілля, та для українських родин, що проживають у Празі і Брно та хотіли б розмістити гостей зі Славутича, все ще триває. Зв’язатися з нами можна за електронною адресою madeinslavutych@gmail.com.

Акція є частиною Днів української культури, які організує Українська ініціатива в Брні.
Проект узяв під свій патронат мер міста Брна Петр Вокржал, його також підтримали:
Міністерство культури Чеської республіки, Чеський центр у Києві, Місто Брно, Місто Славутич, Українська ініціатива Південної Моравії, Українсько-Європейська перспектива, Фестиваль документальних фільмів «86», МФДФ Ї.глава, Чеський центр у Празі та інші.


 

Made in Slavutych:
НАЙБІЛЬША КОЛЕКТИВНА ЗАЯВКА НА ВІЗУ

Відбуватиметься це так, що всі мешканці Славутича отримають запрошення від Катержіни Шедої з метою проведення у Чеській Республіці спільної культурної події.
Потім вони заповнять заявки на візи і з двома фотографіями офіційно віддадуть їх 3 червня 2017 року на Дні міста Славутича. Саме ця акція буде однією з головних у святкуваннях, які мають у цьому місті давню традицію. З кожної сотні заявок буде обрано одного мешканця міста, який отримає офіційне запрошення з Чеської Республіки на культурну акцію та покриття всіх витрат на проїзд і проживання.
В акції може взяти участь будь-який мешканець, включно з тими, в кого немає паспорту чи достатніх фінансових засобів на рахунку. Авторка просить всіх мешканців, щоб вони вносили у заявки справжні дані, навіть якщо вони здаються абсурдними чи не дають можливості офіційно отримати візу. Наприклад, якщо котрийсь із мешканців не має паспорту, то у відповідну колонку він напише слово «немає» або ж її закреслить.
 • Формуляри для заявок на візи можна отримати на робочому місці чи в офісі Made in Slavutych за адресою: проспект Дружби народів, 7 (будинок «Енергія», 2 поверх).

  Приклад заповнення Анкети на отримання ВІЗИ

   Завантажити формуляр заяви
  Інструкція по заповненню візової анкети
 • Сфотографуватися можна безкоштовно в нашому фотоательє за адресою: Центральна площа, 3 («Люкс», 1 поверх). Одну фотографію треба приклеїти на формуляр і віддати його 3 червня 2017 року на Дні міста Славутича, другу зберегти на випадок, якщо ви справді поїдете до Чеської Республіки.
 • Детальніша інформація про проект буде регулярно з’являтися на місцевому телебаченні та сторінці проекту: www.madeinslavutych.org

Топ 5 найтиповiших запитань

 1. Як і де можна отримати бланк та приклад заповнення анкет?
   - Отримати бланк заяв на отримання візи Ви можете на своїх робочих місцях, де можна також зробити фотографію. Бланки також доступні в офісі за адресою Центральна площа, 3 (БПО “Люкс” І поверх), на сайті madeinslavutych.org та в офісі “Made in Slavutych” (Дружби народів, 7).
 2. Як можуть отримати бланки анкет люди похилого віку та домогосподарки?
   - Ми організуємо волонтерську програму, котра буде працювати безпосередньо із домогосподарками та людьми похилого віку. Наші волонтери рознесуть заявки на отримання візи та допоможуть правильно їх заповнити.
 3. Якщо людина виграє путівку до Чехії, але не захоче поїхати, тому що мала на меті допомогти місту потрапити до Книги рекордів Гіннеса, вона може передарувати комусь свою путівку?
   - Так, звичайно, це буде можливо. Але хто захоче упустити можливість поїхати до Чехії?
 4. Якщо на День міста (3.06.2017) я не можу бути присутнім, то яким чином зможу подати заявку?
   - Якщо з якоїсь причини ви не зможете прийти на святкування Дня міста і подати заявку на візу, то ви можете зробити це декількома способами:
         a) передати підписану та оформлену заявку через своїх знайомих;
         b) передати її раніше за допомогою наших волонтерів в офісі Made in Slavutych;
         c) принести заздалегідь за адресою Центральна площа, 3 (БПО “Люкс” І поверх).
 5. Для чого це? Я все одно не виграю.
   - Шанс виграти має кожен із вас. Не забувайте: чим більше поданих заявок - тим більше вірогідність виграти подорож до Чехії. Але найголовніше, ви маєте шанс та чудову можливість допомогти своєму місту потрапити до Книги рекордів Гіннеса та принести багато позитивного для міста Славутич.

Архів

 Інтерв'ю Український тиждень 2016
 Презентація 2016
 Кращі пропозиції рекорду 2016

Лист до Славутчан

Шановні мешканці міста Славутич,
мене звуть Катержіна Шеда, мені 38 років, я живу у місті Брно, у його районі Лішень, я чеська мисткиня. Понад 15 років я вигадую акції, за допомогою яких намагаюся в нетрадиційний спосіб об’єднати мешканців різних міст, аби зблизити їх між собою. Всі мої проекти дуже різні, але їх усіх об’єднує ідея спільного переживання.
Я маю зізнатися, що коли у 2014 році до мене звернувся Ілля Гладштейн, який тут щороку організує кінофестиваль під назвою 86, то я вперше почула про Славутич. Я думаю, що зважаючи на те, як близькі наші країни географічно, ми в Чехії знаємо про вашу країну відносно небагато. І це дуже прикро, бо коли я приїхала у ваше місто минулого року для того, щоб отримати про нього перше враження, місце здалося мені дуже цікавим. Тож я відразу вирішила, що саме тут буде мій новий проект.
Я довго думала, що б вигадати для цього специфічного місця. Зрештою я вирішила замахнутися на те, щоб спробувати помістити Славутич, а значить, і кожного з вас, до Книги рекордів Гіннеса. Та це вдасться мені лише за вашої допомоги і підтримки. Саме ви, мешканці міста знаєте це місто і його мешканців найкраще, знаєте його сильні сторони і його найбільший потенціал. Кожне місто на Землі трохи інакше, треба тільки зрозуміти, у чому саме. І це саме те, чим ви можете на першій стадії проекту допомогти найбільше – знайдіть річ або дію, які представили б місто Славутич прихильникам і читачам рекордів на іншому кінці світу. Щось таке, що покаже: Славутич – унікальне місто, він має повне право бути в Книзі рекордів.
Проект триватиме з травня 2016 року до травня 2017 року. Тож 2017 рік може стати роком, коли Славутич, і ви разом із ним, стане носієм якогось світового рекорду. Якого? Ми маємо вигадати це разом. Адже хто знає місто краще, ніж ви, його мешканці?
Думайте, радьтеся! Це може вигадати будь-хто з вас! Пропозиції надсилайте у цій формі або складайте у коробки для голосування, розташовані у місті
Я дуже чекаю ваших пропозицій!
Катержіна Шеда
Офіс Made in Slavutych: проспект Дружби народів, 7 (будинок «Енергія», 2 поверх)