eng | укр

Новини

21.07.2017

Чеська преса про Made in Slavutych

Ми зібрали для вас найцікавіші статті з чеської преси про проект мисткині Катержіни Шеде, в рамках якого відбулася акція Made in Slavutych, покликана вписати місто Славутич до Книги рекордів Гіннеса.
LIDOVÉ NOVINY/ Найбільша колективна заявка на візи. Українське місто прямує в Чехію
«Я довго думала про те, яку мистецьку акцію зробити у Славутичі. Поступово з’ясувалося, що однією з ключових тем для його мешканців, та й для всієї України, є тема віз. Це, звісно, глибша проблема, яка пов’язана з темою подолання кордонів загалом. Усвідомлення того, що на іншому боці тебе ніхто не чекає. І що місцеві повинні постійно комусь щось доводити», - говорить в інтерв’ю для LN Катержіна Шеда.
HOSPODÁŘSKÉ NOVINY/ Мисткиня Шеда розворушила українське місто, що живе у тіні Чорнобилю. 1300 мешканців вона покликала до Чехії
Вона довго не могла вигадати, чим розбудити місцевих мешканців із летаргії, тож згадала про проект, який чотири роки тому подіяв у містечку Лос-Алтос у американській Силіконовій Долині. Тоді для об’єднання людей вистачило книги місцевих рекордів. У двадцятип’ятитисячному Славутичі Катержіна Шеда змушена була бути наполегливішою. Мешканці погодилися на спільну акцію лише завдяки можливому запису до Книги рекордів Гіннеса. Або ж можливості законно поїхати до Європейського союзу, а саме до Брна.
RADIO WAVE/ Шеда з мешканцями Славутича прямує до Книги рекордів Гіннеса. Вони хочуть здолати «радянську людину»
Це доволі незатертий експеримент – мешканці Славутича спробують подати найбільшу кількість заяв на візи. На думку Катержіни Шедої, запис до книги рекордів – це лише побічна мета проекту Made in Slavutych. «Ми намагаємося вказати на давню проблему подолання кордонів, яка тут в Україні все ще є. Я також пробую Книгу рекордів Гіннеса, яка є абсурдною та повною дурниць, доповнити ще однією дурницею. Важливо однак те, аби мешканці спробували подивитися в іншому напрямі, ніж їх минуле. Щоб вони самі були активними і спробували щось робити, бо активність місцевих мешканців, порівняно з Чеською республікою, набагато менше».
RADIO WAVE / Люди з українського Славутича звернуться за чеськими візами. Всі. Вигадала це Катержіна Шеда
Відома мисткиня / соціальна архітекторка через це запросить усіх мешканців Славутича приїхати до ЧР з метою участі у культурній акції. З такою метою подорожі вони заповнять заявки на візи, докладуть дві фотокартки і офіційно віддадуть їх 3 червня, коли Славутич святкує День міста. Могло б здатися проблемою те, що це відбудеться усього за два тижні до початку дії безвізового режиму для України, але візи існуватимуть і далі – зокрема для більшості українців, в яких досі немає біометричного паспорту.
BRNĚNSKÝ DENÍK /Українці з міста біля Чорнобилю прямують до Брна. Їх запросила Катержіна Шеда
Цією акцією мисткиня хоче вказати на проблему отримання віз українцями. «Проект однак пов'язаний із темою подолання кордонів загалом. Він мав би відкрити також дискусію про ставлення чеського суспільства до українців. Більшість чехів при цьому слові думає не про лікаря, а про робітника», - пояснила мисткиня.
Офіс Made in Slavutych: проспект Дружби народів, 7 (будинок «Енергія», 2 поверх)