eng | укр

Новини

04.04.2017

Інтерв'ю з фіналістами Made in Slavutych

Ілля Макаров

Ілля Макаров (18 років) – переможець конкурсу рекордів Made in Slavutych. Нині студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До початку навчання в університеті з двох років жив у Славутичі. Про свою мрію говорить так: «Коли я вже буду у похилому віці, подумаю про прожите життя, і на моєму обличчі з'явиться посмішка від того, що я його прожив не дарма для себе та інших, я буду щасливий».
Як би ви описали іноземцеві свою країну, зокрема проблеми, які здаються вам найважливішими?
Хоча у нашій країні купа проблем на всіх її рівнях, по-справжньому прикрашають її люди, бо саме вони вміють із найскладнішої проблеми створити жарт, посміятись. І якщо ці проблеми починають заважати нормальному життю людей, вони не будуть мовчати, а будуть разом ці проблеми вирішувати.
Читати більше...

Катерина Гончар

Катерина Гончар (18 років) – фіналістка конкурсу Made in Slavutych (рекорд «Подаруй світло»). Народилася у Славутичі, нині навчається в Києві на журналіста. Серед її мрій – навчання за кордоном та видання власної книжки.
Як би ви описали іноземцеві свою країну, зокрема проблеми, які здаються вам найважливішими?
Якщо відокремити країну та владу, то Україна в нас прекрасна: родючі землі, талановиті люди, багата історична спадщина. Але якщо брати наших можновладців, то тут нам не пощастило. Ці люди прагнуть лише власного збагачення. Але, на щастя, після Революції гідності люди стали боротись із корупцією, захищати свої права.
Читати більше...

Александер Кроліковскі

Александер Кроліковскі (34 роки) – фіналіст конкурсу Made in Slavutych (рекорд «Обійняти місто»). Митець, працює в дуеті Krolikowski Art. Живе у Славутичі більш-менш постійно вже два роки. Метою життя називає перетворення акту життя на акт мистецтва, а мрією — померти, повністю виконавши свою місію.
Як би ви описали іноземцеві свою країну, зокрема проблеми, які здаються вам найважливішими?
Україна — країна з великим потенціалом. Через те, що тут народжується багато талановитих та розумних людей, українське суспільство може стати розвинутим, прогресивним. Проблема в тому, що, як правило, ці люди покидають країну або гинуть, задавлені культурою люмпенів. Проблема України — це не проблема корупції чи популізму. Це в першу чергу, проблема пострадянської естетики, люмпенізації суспільства, пролетарської культури, посттоталітарного страху, що перетворює українців на саламандр із роману Карела Чапека.
Читати більше...
Офіс Made in Slavutych: проспект Дружби народів, 7 (будинок «Енергія», 2 поверх)