eng | укр
Славутич — наймолодше місто України. Рішення про його будівництво було прийняте у 1986 році, після аварії на ЧАЕС. Офіційно місто існує з 1987 року, тобто цьогоріч воно святкуватиме своє тридцятиліття.
Славу́тич — наймолодше місто України, збудоване 1986 року для евакуйованих після Чорнобильської катастрофи працівників ЧАЕС посеред лісів Полісся.
Назву було взято від давньоукраїнської назви Дніпра.
Більшість населення працездатного віку працює на Чорнобильській АЕС і підприємствах Зони відчуження.
Економічна й соціальна ситуація міста, передусім, залежить від ЧАЕС. До закриття електростанції у 2001 році на ЧАЕС працювало дев'ять тисяч жителів міста (майже половина дорослого населення). Після закриття станції там продовжують працювати дві з половиною тисячі осіб, котрі підтримують станцію у безпечному стані, ведуть роботи зі зняття з експлуатації, зі створення інфраструктури для поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, перетворенню об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.
Раніше вісімдесят п'ять відсотків бюджету міста наповнювалось коштом атомної станції. Для того, щоб залучити у місто нових інвесторів, йому надано статус особливої економічної зони. Також проводиться програма перекваліфікації колишніх працівників станції. Проте, попри ці заходи, місто вже залишили півтори тисячі мешканців.
Багато жителів дотепер працюють у межах зони відчуження, займаючись там зняттям з експлуатації, моніторингом, науковою діяльністю й обслуговуванням зупиненої станції.
Вони добираються в зону відчуження на поїзді, що ходить зі Славутича до ДСП ЧАЕС.
Трагічним для жителів міста було рішення про дострокове закриття Чорнобильської АЕС.
Славутич є наймолодшим містом у сучасній Україні. Виняткові обставини його заснування вплинули на ідеї та процес реалізації проекту нового міста. Команди експертів з восьми республік СРСР брали участь у будівництві міста, використані найбільш досконалі регіональні проекти житлових і громадських споруд, що придало забудові кожного з 13 кварталів національного колориту. Славутич є втіленням унікальної, екологічно сталої, зручної для життя архітектури, це затишна домівка для його мешканців та непересічна точка на карті для гостей з усього світу.
Загальна кількість жителів – 25 тисяч осіб, а середній вік мешканців міста складає 37 років. Більшість населення Славутича працює на ЧАЕС і підприємствах Зони відчуження. У зв’язку з достроковою зупинкою ЧАЕС місто поступово реструктуризує свою економіку та шукає нову ідентичність, що не визначатиметься минулою катастрофою. Продовжує діяти спеціальна економічна зона «Славутич», реалізуються різнотематичні проекти. Серед славутичан багато дітей та молоді, тому велику увагу приділяють тут питанням освіти, виховання та плекання здорового способу життя.
Міська громада сфокусована на розвитку культури та креативності, що створює можливості для соціального, економічного і сталого розвитку. Маючи унікальний історичний, урбаністичний та архітектурний контекст, Славутич прагне стати новою культурно-туристичною позначкою на карті світу. З 2014 року у місті проходить Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86», який слугує мотиватором для нових проектів та ініціатив у місті.
Одним із головних свят є День міста, що припадає на першу суботу червня. Цього року урочистості відбудуться з 1 по 4 червня. За багаторічною традицією у цей день відбувається святкова хода депутатів міської ради, дитячих, учнівських, трудових, ветеранських колективів, громадських організацій та гостей міста. Порадують славутичан і творчі колективи міста та гостей свята: проходитимуть концертні програми, виставки, культурно-мистецькі акції. Значна частина культурної програми відбудеться в міському парку, де зазвичай проходять різноманітні активності для дітей та дорослих, готується і масштабна спортивна програма свята. У залі урочистих подій міської мерії вручатимуться відзнаки славутичанам «За особистий внесок в розвиток міста», а на Центральній площі міста вшанують обдаровану молодь за успіхі у навчанні, спорті, творчості. Цього року вперше заплановано провести три нових події – Фестиваль морозива, Фестиваль їжі та Фестиваль пива.
День міста 1989 - 1995
День міста 2012 - 2015
Офіс Made in Slavutych: проспект Дружби народів, 7 (будинок «Енергія», 2 поверх)